Legfontosabb tevékenységek

Az alapítvány immár 26 éve segíti, támogatja, kiegészíti a Kecskédi Német Nemzetiségi Általános Iskola tevékenységét. Működését az Alapító Okiratban meghatározott célkitűzések szem előtt tartásával végzi.

"A Kecskédi Általános Iskolásokért" alapítvány, ahogy azt a neve is tükrözi, igyekszik a kecskédi tanulók iskolában eltöltött 8 évét élményekkel gazdagítva felejthetetlenné tenni. Az alapítvány hozzájárul a gyerekek személyiségfejlődésének minél nagyobb mértékben történő kibontakoztatásához, összhangban a tanulók adottságaival, fejlettségükkel, iskolai és iskolán kívüli programjaikkal.

A "Kecskédi Általános Iskolásokért Alapítvány" megalakulása óta törekszik arra, hogy a kecskédi iskolás korosztály - mint falusi iskolába járó gyerekek - ne szenvedjenek hátrányt a lakóhelyük és az iskola "kicsinysége" miatt.

Nagyon nagy anyagi segítséget jelent minden évben az alapítványnak felajánlott 1 %-okból befolyó összeg, melyet az alapítvány célkitűzéseiben megfogalmazott célok megvalósítására, ill. leggyakrabban a nyelvvizsgák, az osztálykirándulások támogatására, az év végi jutalomkönyvek vásárlására, a gyerekek nyári táboroztatásának támogatására fordítunk.

Az iskola tantestülete a szülői szervezettel karöltve jótékonysági bálok szervezésével igyekszik az alapítvány bevételét növelni, hogy a célkitűzéseinkben megjelölt feladatainknak minél jobban eleget tudjunk tenni. A bál az anyagi javak gyarapítása mellett nagyon fontos találkozó hely is, a szülők a pedagógusokkal szorosabb kapcsolatba kerülnek, jobban megnyílnak és a közvetlenebb kapcsolat kialakulása nagyban hozzájárul a jobb és eredményesebb együttműködéshez. A báli bevételek nagy részét olyan tárgyi eszközök vásárlására fordítottuk, melyekkel a tanulók iskolában való tartózkodásának jobbá tételét kívántuk szolgálni. Pl. 2017-ben az udvari kiülőket készíttettük el, melyeket akár szabadtéri órák megtartására is lehetőséget biztosítanak.

Az alapítvány által támogatott legfontosabb tevékenységek:

• Folyamatosan támogatjuk a kiemelkedően jó képességű tanulók versenyzési lehetőségeit a nevezési díjak átvállalásával. A versenyzések kapcsán felmerülő egyéb kiadásokat is átvállalja az alapítvány.
  • Minden évben támogatja az alapítvány a tanulók év végi jutalmazását jutalomkönyvek vásárlásával.
  • Az alapítvány támogatásának köszönhetően egyre többen vállalkoznak általános iskolai tanulmányaik során a német nyelvvizsga letételére, melynek költségeihez az alapítvány hozzájárulást nyújt.
  • Az alapítvány hozzájárul az osztálykirándulások és a nyári iskolai táborok programjainak anyagi költségeihez, melynek segítségével minden tanulót élményekhez juttatunk és egyúttal a szabadidő hasznos és tartalmas eltöltését is segítjük.
  • Kiemelten fontosnak tartjuk az "Ép testben, ép lélek" jelszó megvalósítását. Támogatjuk az iskolai sporttevékenységet különböző eszközök vásárlásával, és hozzájárulunk a tanulók versenyekre való eljutásához.
Kecskédi Német Nemzetiségi Általános Iskola (Kecskéder Deutsche Nationalitätengrundschule)
2852 Kecskéd, Vasút utca 100.
OM: 202989
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el