Igazgatói köszöntő

Kedves Látogató!

Tisztelettel köszöntöm a Kecskédi Német Nemzetiségi Általános Iskola honlapján!

Kérem, hogy ismerkedjen meg intézményünkkel, keresse meg az aktuális információkat, az iskolát érintő kérdésekben tájékozódjon a feltöltött anyagok között.

Iskolánk családias hangulatú német nemzetiségi nyelvet oktató intézmény. A német nyelv oktatása mellett nagy hangsúlyt fektetünk a nemzetiségi hagyományok ápolására, mind tanórai, mind tanórák kívüli foglalkozások keretében. A hagyományápolás szorosan kapcsolódik a település életéhez, értékeinek megőrzéséhez több területen is: a néptánc, a naptári ünnepekhez kapcsolódó népszokások mind megjelennek az iskolai foglalkozásokban.

Fontos feladatnak tekintjük a tehetséggondozás mellett a felzárkóztatást, az egészséges életmódra és környezettudatosságra nevelést, és a tanulók felkészítését a továbbtanulásra. Minden évfolyamon a színházlátogatásokkal, kerékpártúrákkal, kirándulásokkal biztosítjuk a közösségi élményhez jutást, a csapatépítést.

Pályázatok keretében valósítunk meg határon túli kirándulásokat, nyári táborokat, zánkai többnapos kirándulásokat.

Iskolánk digitális eszközökkel jól felszerelt, minden tanteremben található digitális tábla, illetve számítógép és kivetítő. Rendelkezünk tabletekkel, melyek a tanulók digitális képességeinek fejlesztését szolgálják. A témahetek, projektek megvalósításával a tanulók kognitív képességeit, szociális kompetenciáját, egyéni képességeit differenciáltan is fejlesztjük, és egyben élménypedagógiai módszerek alkalmazása mellett sajátíttatjuk el az ismereteket.

Honlapunkon jó böngészést kívánok!

Orlovitsné Handl Edina intézményvezető

Kecskédi Német Nemzetiségi Általános Iskola (Kecskéder Deutsche Nationalitätengrundschule)
2852 Kecskéd, Vasút utca 100.
OM: 202989
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el